Na temat tzw ćwiczeń mięśni Kegla krąży wiele mitów, które wreszcie trzeba obalić. Czynią bowiem wiele szkód – zarówno mięśniom, osobom ćwiczącym jak i samemu dr Keglowi, który był niezwykle mądrym człowiekiem.

Potocznie mówi się się „ćwicz Kegla”  i wiadomo o co chodzi (trzeba wstrzymać na chwilę strumień moczu). TO NIE TAK.

Dr Arnold Kegel, amerykański ginekolog, który był pionierem ćwiczeń dna miednicy i sam jako pierwszy wprowadził je do terapii nietrzymania moczu u kobiet, nie wspominał o tym, by wstrzymywać strumień moczu, ba, nawet nie proponował, by zaciskać mięśnie zwieracze. Jego idea została źle zinterpretowana i prawdopodobnie z czasem zupełnie spaczona.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy, te proponowane przez Arnolda Kegla i te proponowane przez współczesnych naukowców i terapeutów uroginekologicznych, nie polegają na wstrzymywaniu strumienia moczu;  zaleca się pracę warstw mięśni położonych nieco głębiej niż mięśnie zwieracze; trening ten na początku wymaga nieco więcej skupienia i uważności , ale z czasem daje niesamowite efekty – w leczeniu wielu dolegliwości – nietrzymania moczu, obniżenia narządów rodnych, zaburzeń potencji i erekcji, bólu kręgosłupa, zmian zwyrodnieniowych bioder i kolan i wielu innych.

Większość żon i mam bardziej dba o zdrowie swoich dzieci i męża, zapominając tym samym o sobie. Zaufaj mojemu  doświadczeniu i zacznij dbać także o SIEBIE. Zdrowa mama to szczęśliwe dzieci 🙂

30 sierpnia 2017|Blog|0 komentarzy

Odbierz bezpłatnie 5 nagrań wideo, które pomogą Ci pokonać Twoje dolegliwości

Po porodzie miałam takie same problemy jak Ty. Ćwiczenia dna miednicy sprawiły, że mój organizm zaczął znów normalnie funkcjonować. Dzisiaj chcę pomóc milionom kobiet, które bardzo często rutynowo są wysyłane pod skalpel.

Wpisz swoje prawdziwe imię i adres e-mail, aby odebrać bezpłatny dostęp.

Wypełniając formularz akceptujesz politykę prywatności.
Kobiety w okresie menopauzalnym mają duże problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, obniżaniem narządów rodnych i brakiem satysfakcji z seksu. Miałam je tak samo jak Ty. Ćwiczenia dna miednicy sprawiły, że mój organizm zaczął znów normalnie funkcjonować.

Dzisiaj chcę pomóc milionom kobiet, które bardzo często rutynowo są wysyłane pod skalpel.

Wpisz swoje prawdziwe imię i adres e-mail, aby odebrać bezpłatny dostęp.

Wypełniając formularz akceptujesz politykę prywatności.
Zburzenia erekcji, problemy z oddawaniem lub nietrzymaniem moczu to tylko niektóre z efektów prostaty. Za problem z którym walczysz odpowiadają mięśnie dna miednicy. Możesz poradzić sobie z nim sam, wykonując proste ćwiczenia w zaciszu własnego domu, bez niczyjej wiedzy. Pomogłam już ponad tysiącu mężczyzn, którzy cierpieli tak jak Ty.

Dzisiaj chcę pomóc ponad 3 milionom mężczyzn w Polsce dla których lekarze nie widzą ratunku.

Wpisz swoje prawdziwe imię i adres e-mail, aby odebrać bezpłatny dostęp.

Wypełniając formularz akceptujesz politykę prywatności.