Przekonanie, że trening dna miednicy to ćwiczenia dla kobiet to dziwny mit.

Zespół mięśni dna miednicy u mężczyzn ze względu na lokalizację, funkcję i budowę niewiele różni się od dna miednicy u kobiet. Co prawda kobiece dno miednicy zdecydowanie częściej narażone jest na urazy – m.in. poród, zabiegi uroginekologiczne, ale i męskie dno miednicy ulega dysfunkcjom, przez co prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Mięśnie dna miednicy funkcjonalnie połączone są z głęboką ścianą mięśni brzucha (mięsień poprzeczny brzucha), grzbietu (głównie mięsień wielodzielny), przeponą i głębokimi mięśniami bioder. Cały ten układ odpowiada za siłę i kontrolę miednicy i kręgosłupa – jeśli nie działa – masz problemy z bólami krzyża, dyskopatią, rwa kulszową, zmianami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych, kolanowych. I najważniejsze – prostata.

menZaburzenia potencji, erekcji i sprawności seksualnej bardzo często wiążą się z nieprawidłową pracą mięśni dna miednicy i całego układu, dlatego ważne jest aby każdy facet miał mocną miednicę – to podstawa prawidłowego chodu, dobrej koordynacji ruchów (przydatne w każdym sporcie i rekreacji) i oczywiście wydolności seksualnej do późnych lat.

Operacje prostaty (całkowita lub częściowa resekcja gruczołu krokowego) ratują życie, często jednak pozostawiają skutki ubocze, które mocno obniżają komfort życia pacjenta – nietrzymanie moczu, konieczność noszenia wkładek , zaburzenia erekcji i potencji prowadzą do wycofania z życia, depresji… no tak , żyję , wygrałem walkę z rakiem, ale komfort tego życia jest bardzo niski…

Zacznij szukać profesjonalnej pomocy. W zdecydowanej większości przypadków, jeśli nie zostały trwale uszkodzone nerwy (a to zdarza się rzadko) i masz kontakt z mięśniami, możesz wiele zdziałać dobrym treningiem. Nietrzymanie moczu można wyleczyć treningiem, potencja i erekcja mogą wrócić. Powinieneś ćwiczyć profilaktycznie, jeśli „stuknęła” Ci czterdziestka, by cieszyć się dobrym seksem jak najdłużej, jeśli już masz problemy z prostatą – ćwicz, masz duże szanse na znaczną poprawę, jeśli jesteś po operacji – ćwicz, by jak najszybciej odzyskać formę lub zmniejszyć dolegliwości i wrócić do normalnego życia.

Odbierz 5 bezpłatnych wideo z ćwiczeniami dedykowanymi dla mężczyzn

Zburzenia erekcji, problemy z oddawaniem lub nietrzymaniem moczu to tylko niektóre z efektów prostaty. Za problem z którym walczysz odpowiadają mięśnie dna miednicy. Możesz poradzić sobie z nim sam, wykonując proste ćwiczenia w zaciszu własnego domu, bez niczyjej wiedzy. Pomogłam już ponad tysiącu mężczyzn, którzy cierpieli tak jak Ty.

Dzisiaj chcę pomóc ponad 3 milionom mężczyzn w Polsce dla których lekarze nie widzą ratunku.

Wpisz swoje prawdziwe imię i adres e-mail, aby odebrać bezpłatny dostęp.

Wypełniając formularz akceptujesz politykę prywatności.